Športni dan

Sreda, 24. 9. 2019, je bila lepa in sončna. Idealna za športni dan. Dijaki Tehniške gimnazije in zdravstvene šole smo dan dobro izkoristili. Prvi letniki zdravstvene šole so se odpravili na Trstelj, kjer so z vrha občudovali sončno Vipavsko dolino in jadransko morje. Pogled je segal do Triglava, Krna in Kanina ter drugih Julijskih vršacev. Na lep planinski izlet so odšli tudi dijaki 1. GA, ki so se odpravili na Kozlov rob in v Tolminska korita, dijaki 2.GA so prehodil Kobariško zgodovinsko pot in nadaljeval po Soški poti, 2. letniki zdravstvene šole so se iz Opatjega sela povzpeli na Kremenjak in uživali v čudovitem razgledu na Tržaški zaliv na eni strani in Julijske Alpe na drugi, dijaki 3. letnikov zdravstvene šole so si na Poti miru ogledali muzej na prostem Mengore, dijake 3.GA je pot vodila iz Grgarja čez travnike in skozi gozdove na Vodice, dijaki 4 GA pa so se sprehodili po eni od 16-ih etap “Juliane Trail od Kluž do Loga pod Mangartom, kjer so si ogledali rov, ki je služil prehodu rudarjev iz Loga pod Mangartom do rudnika svinca Raibelj. Kaj pravite, kje je bilo najlepše?

Jan Jelen, prof.

24. 10. 2019