Filmska predstava – 4. 11. 2019 ob 8.40

Film je zasnovan na resničnih dogodkih. Pod scenarij in produkcijo se je podpisal tudi Nick Vallelonga, sin danes že pokojnega Tonyja Vallelonge, ki je zgodbo oblikoval po pripovedovanjih svojega očeta.
Zelena knjiga se je imenoval priročnik za afroameriške popotnike, ki ga je med letoma 1936 in 1966, v času, ko je bila rasna diskriminacija v ZDA vsesplošno razširjena in marsikje tudi zakonsko predpisana, izdajal poštni uslužbenec Victor Hugo Green. V zeleni knjižici so bili zbrani napotki, ki so temnopoltim olajšali potovanje po državah ZDA, pa tudi podatki o prijaznih prenočiščih, obedovalnicah, trgovinah, črpalkah in drugih nujnih popotnih postojankah. Priročnik je bil nepogrešljiv sopotnik Afroameričanov vse do zakonske prepovedi rasne segregacije.

Film traja 133 minut.

Razredi: 1. GA (23), 2. GA (19), 3.  GA (19), 4. GA (25)

Spremljevalke: Ksenija Ferjančič, Tanja Ožbolt, Adrijana Špacapan, Petra Kosovel, Ksenija Vogrinc

Cena vstopnice: 3 €   Razredni blagajnik zbere denar in ob 8.00 (na dan predstave) kupi vstopnice na blagajni Kulturnega doma.

Po 1. šolski uri se dijaki odpravite v Kulturni dom Nova Gorica (na Bevkovem trgu).

Peta šolska ura je namenjena malici. K pouku se vrnete 6. šolsko uro.

Ksenija Vogrinc, prof.

21. 10. 2019