Srečanje članov SAZU – Prihodnost Evrope

V četrtek, 19. 5. 2022, smo se dijaki Tehniške gimnazije in zdravstvene šole Nova Gorica udeležili srečanja članov SAZU z mladimi, na katerem so nam člani akademije predavali o prihodnosti Evrope. Akad. prof. dr. Jože Pirjevec nam je razložil zgodovinsko podlago Evropske unije in njeno delovanje. Nadaljeval je akad. prof. dr. Jože Mencinger, ki je podal primerjavo med Evropsko unijo in bivšo Jugoslavijo. Nazadnje nam je predaval še akad. prof. dr. Slavko Splichal, in sicer o stanju demokracije in javni sferi. Med diskusijo smo tudi mi zastavili nekaj vprašanj, zaradi katerih se je razvila še pestrejša debata. Vsekakor menimo, da smo spoznali mnogo zanimivih stvari, še posebej o delovanju Evropske unije in evropske skupnosti, obenem pa smo uzavestili, kako pomembno je kritično razmišljanje. Iskreno upamo, da se bodo naslednje leto lahko dijaki naše šole zopet udeležili  tega dogodka.

26. 5. 2022