Literatura in film

Dijaki programa tehniška gimnazija so v šolskem letu 2019/2020 sodelovali pri tekmovanju Slovenščina ima dolg jezik, ki je namenjeno umetniškemu prenosu literarne predloge na film. Alen, Martin, Žiga, Tjaž, Patrik in Jakob, ki so takrat hodili v tretji letnik, so posneli animirani film z naslovom Tantantadruj in z mentorstvom prof. Adrijana Špacapan prejeli nagrado v svoji kategoriji (3. in 4. letnik).

Zaradi omejitev pri druženju med epidemijo je podelitev priznanj in nagrad potekala za sodelujoče dveh šolskih let skupaj, in sicer ta petek, 13. 5. 2022. Tako smo si imeli priložnost ogledati vse nagarajene filme zadnjih dveh let in uživati v ustvarjalnosti mladih, ki jih zanimajo različni umetniški pristopi, s katerimi se znajo poigrati izvirno, estetsko in idejno bogato.

Adrijana Špacapan, prof.

16. 5. 2022