Kritično in timsko do medalj

V soboto in nedeljo 2. in 3. februarja 2019 smo trije dijaki 2. GA (Tjaž Valentinčič, Blaž Špacapan in Leon Ferletič) sodelovali na mednarodnem tekmovanju »The World Scholar’s Cup« (Svetovni pokal znanja) v Ljubljani, kjer se je zbralo kar 500 tako naših šolarjev in dijakov kot tudi tujih. Tekmovali smo v štirih kategorijah: Scholar’s Challenge (test z 120 vprašanji, ki se nanašajo na dano literaturo), Collaborative Writing (pisanje esejev glede na dano tematiko in naslov), Team Debate (z ekipo smo morali zagovarjati dano dejstvo in s tem prepričati sodnika) in Scholar’s Bowl (skupinski kviz). Kot šola smo si priborili kar 13 medalj, od tega 7 srebrnih in kar 6 zlatih, kar nam je odprlo vrata na nadaljnje svetovno tekmovanje, kjer bomo lahko še naprej vestno zastopali našo šolo! Domov se zato vračamo veseli, polni novega znanja in pričakovanj. Iskreno se zahvaljujemo naši mentorici, prof. Anki Koršič, in šoli, ki nas je finančno podprla.

Še enkrat hvala vsem!

Tjaž Valentinčič, 2. GA